Ako postupovať?
Začína to klikaním na webe a končí to kľúčmi od nového bytu.

1/ Rozhodnite, kde budete bývať

Na úvodnej stránke si zvoľte preferované poschodie a následne si vyberte konkrétny byt. Aj na byt označený ako rezervovaný je možné poslať dopyt, dostupnosť aj poradie sa priebežne mení. 

2/ Prezrite si detaily o vašom budúcom byte

Prezrite si detailné informácie o byte, rozmery i pôdorys. V náhľade bytu kliknite na tlačidlo MÁM ZÁUJEM. Zobrazí sa Vám okno s kontaktným formulárom. Ak máte záujem o viac bytov, napíšte túto informáciu do poznámky alebo odošlite kontaktný formulár z každého bytu samostatne. Odporúčame zaslať dopyty na maximálne 3 byty. 

3/ Odošlite kontaktný formulár

Vyplnený formulár odošlite kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ. Na e-mail, ktorý zadáte do formulára, Vám príde automatická odpoveď o registrácií Vášho záujmu o byt.

4/ Zavoláme Vám a zodpovieme všetky otázky

Zavoláme Vám a zodpovieme Vaše kľúčové otázky k vybratému bytu alebo bytom. V prípade, ak je byt rezervovaný, poskytneme Vám aj informáciu o počte záujemcov.

5/ Osobné stretnutie v showroome

V prípade vážneho záujmu si dohodneme konzultačné stretnutie v našom showroome.

Model financovania

Na zazmluvnenie Vám stačí uhradiť 20% z budúcej kúpnej sumy. Zvyšok doplatíte až po právoplatnej kolaudácii. V prípade financovania cez hypotekárny úver platí vo všeobecnosti pravidlo, podľa ktorého banky poskytujú úver vo výške 80% z hodnoty nehnuteľností. Vyžadujú teda vlastné zdroje v hodnote 20% z budúcej kúpnej sumy.

1/ Konzultačné stretnutie v showroome

Stretneme sa na úvodnom dvojhodinovom konzultačnom stretnutí v našom klientskom showroome. Pred stretnutím Vám odporúčame zaslať nám e-mailom okruhy otázok, ktoré Vás zaujímajú. Ak máte návrhy na zmeny, pokojne nám ich pošlite tiež. Na stretnutí Vám ich priamo zodpovieme aj s konkrétnou formou riešenia.

2/ Nezáväzná rezervácia bytu

Uvedomujeme si, že kúpa bytu si vyžaduje dlhšie rozhodovanie. Z tohto dôvodu Vám po úvodnom stretnutí garantujeme nezáväznú rezerváciu bytu až 72 hodín. 

3/ Podpis Zmluvy o budúcej zmluve s úhradou 20% kúpnej ceny

Ak je vaše rozhodnutie pevné, spoločne uzatvoríme Zmluvu o budúcej zmluve, ku ktorej sa viažu 2 splátky.
1. splátka - rezervačný poplatok v sume 5.000 Eur splatný do 7 dní od podpisu Zmluvy o budúcej kúpnej zmluve. 
2. splátka - poplatok do 20% z kúpnej ceny v zmysle Zmluvy o budúcej kúpnej zmluve, splatný do 30 dní od jej podpisu.

Rezervačný poplatok v sume 5.000 Eur sa započítava do 2. splátky.

4/ Vami navrhované zmeny a konfigurácia bytu

Proces konfigurácie štandardov a klientskych zmien prebieha u nás v showroome alebo priamo u našich zmluvných partnerov na kúpeľne, sanitu a podlahové krytiny.

5/ Obhliadka bytu č. 1

Spoločne uskutočníme prvú obhliadku bytu s protokolárnym zápisom, a to ešte pred ukončením stavebných prác a klientskych zmien.

6/ Ukončenie výstavby a úradné procesy

V tomto kroku prebehnú úradné konania a kolaudácie - vodoprávna kolaudácia, kolaudácia stavebných objektov, pridelenie súpisného a popisného čísla, príslušné zápisy do katastra nehnuteľností, správne lehoty.

 

7/ Obhliadka bytu č.2

Spoločne uskutočníme druhú obhliadku bytu s protokolárnym zápisom, a to po ukončení stavebných prác a Vami zadávaných zmien.

8/ Výzva na úhradu a doplatok 80% z kúpnej ceny

Vyzveme Vás, aby ste doplatili kúpnu cenu nehnuteľnosti. Tento doplatok vo výške 80 % kúpnej ceny bytu je splatný do 30 dní od doručenia výzvy. Zároveň prebehnú katastrálne konania a súhlasy so zriadením záložného práva v prospech hypotekárnych bánk do katastra nehnuteľností.

 

9/ Podpis Kúpnej zmluvy a protokolárne odovzdanie bytu

Vo finále dôjde k podpisu Kúpnej zmluvy a prevodu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti. Prevezmete si nový byt protokolárnym odovzdaním nehnuteľnosti so stavmi meračov médií, kľúčov, drobného inventára a prevádzkového manuálu. Ukončíme katastrálne konanie. 

10/ Registrácia u správcu a prepis energií so stavmi meračov

Svoj byt si ako nový majiteľ registrujete u správcu bytového domu.

1/ Stretnutie s našim hypotekárnym špecialistom

Vyplníte scoring list s našim špecialistom na hypofinancovanie. Špecialista Vám objasní a nastaví individuálnu stratégiu. Po Vašom odsúhlasení osloví vybrané banky a zosumarizuje ich ponuky a podmienky.
 

2/ Výber konkrétnej banky

Špecialista spracuje žiadosť o poskytnutie úveru v banke podľa vašej preferencie. Banka posúdi žiadosť. Po akceptácii podmienok podpíšete dokumenty k hypotekárnemu úveru.

3/ Čerpanie úveru v zmysle Zmluvy o budúcej zmluve

Po kolaudácii Vám developer zašle výzvu na úhradu zvyšku kúpnej ceny (80 %) s lehotou plnenia do 30 dní od jej doručenia. Táto výzva slúži ako podklad pre uvoľnenie čerpania v zmysle uzatvorenej hypotekárnej zmluvy. Developer zašle priamo na centrálu banky kolaudačné rozhodnutie, znalecký posudok a s bankou zabezpečí súhlas so zriadením záložného práva. Následne začne katastrálne konanie so súhlasom so zriadením záložného práva v prospech hypotekárnej banky.

4/ Podpis Kúpnej zmluvy

Po úhrade doplatku nasleduje podpis Kúpnej zmluvy a finálny proces prevodu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti. 

5/ Odovzdanie bytu

Prevezmete si nový byt protokolárnym odovzdaním nehnuteľnosti so stavmi meračov médií, kľúčov, drobného inventára a prevádzkového manuálu. Ukončíme katastrálne konanie. 

Hypotéka aj s nábytkom

Všetko na jednom mieste. Od štandardov bytu, nábytkov na mieru, až po hypotekárne poradenstvo. Náš tím Vám pripraví alternatívy Vášho nového bývania.

KONTAKTUJTE NÁS
ZAVOLAJTE NÁM
Zavolajte nám 0903 503 514
Pon - Pia (na objednávku)
NAPÍŠTE NÁM
Zavolajte nám info@bytypinia.sk
ALEBO NÁS NAVŠTÍVTE

Klientske centrum a showroom s 3D realitou

Byty Javorka
(5. poschodie)
Byt B17 (vchod B)
A. Medňanského 11669/10B
036 08 Martin - Priekopa
Ukázať na mape

Otváracie hodiny
Pon - Pia (na objednávku)

Neváhajte nás kontaktovať

Máte otázku alebo si chcete dohodnúť stretnutie s predajcom?

DEVELOPER

BEPRIM
DOZORING

PROJEKTOVÝ MANAŽMENT

SKUPINA

INVESTIČNÝ PROJEKTOVÝ
MANAŽMENT
NOVÝ PROJEKT ZICHER